Alexandr Bogdanov [BY]

Prezes agencji BoPromo, organizator ponad 400 koncertów i festiwali w których udział brali artyści z Białorusi i zagranicy; organizator wielu tras białoruskich muzyków, działających pod kuratelą agencji, po Rosji, Ukrainie, Polsce, Litwie, Niemczech, Francji, Belgii i Holandii. Alexandr Bogdanov został nagrodzony nagrodą muzyczną „Steppenwolf” w kategorii „Worker of the Year [Pracownik roku]”. Nagroda ta jest przyznawana przez Moscow International Open Book Festival (MMOKF) i kuratora programu Art Music odbywającego się w ramach festiwalu – Artemily Troitsky’ego.

Alexandr Voronuic [MOL]

Prezes organizacji pozarządowej „Art-Labyrinth” zajmującej się promowaniem w Mołdawii alternatywnych form sztuki, muzyki i kultury.  Od sześciu lat, od początku swojego powstania Art-Labyrinth organizuje w Kiszyniowie letnie festiwale i całoroczne koncerty, imprezy, warsztaty i seminaria.

www.art-labyrinth.org

Andrzej Hordyj [PL]

Polski ekonomista, specjalizujący się w finansach przedsiębiorstw, urzędnik, samorządowiec, nauczyciel akademicki. Urodził się w 6.I.1975 r. w Bielawie, w województwie dolnośląskim. Uczęszczał tam kolejno do Szkoły Podstawowej nr 2, którą ukończył w 1989 r., a następnie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Po pomyślnie zdanym egzaminie maturalnym w 1993 r. rozpoczął studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu, na której w 1998 r. uzyskał tytuł magistra zarządzania i marketingu.
Od 1 października 1998 r. do 31 października 2001 r. pracował jako specjalista ds. marketingu w ZPB „Bielbaw” S.A. w Bielawie. 2 listopada 2001 r. został kierownikiem Referatu Strategii i Promocji w  Urzędzie Miejskim w Bielawie, a następnie 18 października 2004 r. objął funkcję wiceburmistrza do spraw rozwoju miasta. Jednocześnie rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki w tworzącej się w Nowej Rudzie Polsko-Czeskiej Wyższej Szkole Biznesu i Sportu „Collegium Glacense”, obejmując sześć lat później stanowisko rektora tej uczelni. Wcześniej w 2005 roku uzyskał na macierzystej szkole wyższej stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii o specjalności: finanse przedsiębiorstw na podstawie pracy pt. „Dywersyfikacja jako element strategii finansowej przedsiębiorstw”, napisanej pod kierunkiem prof. Bogumiła Bernasia.

Anna Miler [PL]

Koordynator projektów w stowarzyszenie Arteria, które prowadzi działania z zakresu animacji kultury na terenie Trójmiasta. Arteria tworzy projekty z pogranicza sztuk albo takie, które znajdują się na peryferiach kultury. Odkrywają to, co w kulturze pominięte bądź niedowartościowane i docierają do grup, które mają utrudniony dostęp do danych dziedzin artystycznych i kultury.

Bartek Kuzia [PL]

Muzyk, autor bloga „Blog de Bart” poświęconego medycynie alternatywnej i polityce, współzałożyciel think-tanku „Dyskurs, Kultura, Nauka”. Aktualnie prowadzi blog kulinarny „Gotuj z Cthulhu”.

www.blogdebart.pl

Beáta Seberíniová [SK]

Koordynatorka programu w KC DUNAJ, centrum kulturalnym w samym środku Bratysławy. W KC DUNAJ na powierzchni 900m2 odbywają się odczyty literackie, dyskusje, pokazy filmowe i teatralne, koncerty i imprezy. Budynek, w którym znajduje się ośrodek to zabytek z lat trzydziestych.

Grímur Atlason [IS]

Menedżer festiwalu muzycznego Iceland Airwaves, były burmistrz Dalabyggð i Bolungarvík i menadżer zespołów muzycznych. Współpracował m.in. z Markiem Almondem, Happy Mondays, Emilianą Torrini, Retro Stefson, FM Belfast, Antony and The Johnsons, Blonde Redhead, Sufjanem Stevensem, Joanną Newsom, Television, The Fall, Morisseyem.

Iceland Airwaves to pięciodniowy festiwal, który odbywa się Reykjaviku. Uczestniczy w nim około 7500 widzów i  200 zespołów muzycznych, którzy spotykają się w kameralnych,  klimatycznych przestrzeniach w całym Reykjaviku. Iceland Airwaves prezentuje różne style muzyczne, od muzyki elektronicznej do metalu, indie rocka i singer-songwriterów. Festiwal prezentuje głównie twórczość młodych zdolnych artystów, którzy w krótkim czasie zdobywają status gwiazdy.

www.icelandairwaves.is

Grzegorz Brzozowicz [PL]

Dziennikarz, krytyk muzyczny, publicysta, animator kultury, pomysłodawca i szef festiwalu muzycznego „Poza Kontrolą”. Współpracownik pism, stacji radiowych i telewizyjnych m.in. „Non Stop”, „Gazeta Wyborcza”, „Machina” „Dziennik”, „Playboy”, „Trójka”, „Radio Kolor”,„TVP2”, „TVP Kultura”. Pomysłodawca projektów muzycznych „Yugoton/Yugopolis” oraz polskich płyt Gorana Bregovića. Autor książek m.in. „Sto płyt które wstrząsnęły światem”, „Muniek”.

Jacek Burban [PL]

Filmowiec, pasjonat ekonomi współdzielonej, współzałożyciel oddziału fundacji Cohabitat w Warszawie. Twórca serii filmowych materiałów promocyjnych Cohabitatu między innymi filmu do kampanii crowdfundingowej, podczas której zebrano 90 tys. zł. Aktualnie prowadzi Mieszadło – przestrzeń warsztatową w Warszawie, gdzie zajmuje się tworzeniem programu, wizerunku i myciem podłogi.

Jakub Knera [PL]

Dziennikarz, socjolog i animator. Redaktor magazynu muzycznego PopUpmusic.pl oraz twórca serwisu Noweidzieodmorza.com, poświęconego muzyce trójmiejskiej. Pracował oraz publikował w Gazecie Wyborczej Trójmiasto oraz portalu Trojmiasto.pl. Zajmuje się szeroko rozumianą kulturą, badaniem jej a także analizą wydarzeń kulturalnych i uczestnictwem w nich; współtwórca raportu „Poszerzenie pola kultury”. Interesuje się rolą sztuki współczesnej w społeczeństwie.

www.popupmusic.pl

Jakub Sobczak [PL]

Menager pierwszej polskiej platformy finansowania społecznościowego – PolakPotrafi.pl. Doktorant na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, w wolnych chwilach pasjonuje się lotnictwem i krótkofalarstwem.

www.polakpotrafi.pl

Jakub Żmijowski „Zgas” [PL]

Jeden z czołowych  polskich beatboxerów. Przez kilka lat współpracował z zespołem Me Myself And I. Aktualnie występuje solo, z beatboxową ekipą Fpat Wypat oraz L.U.C-iem. Jest filarem projektu Kwartludium Beatbox, zainicjowanym pierwotnie na potrzebę 51. Festiwalu Warszawska Jesień. Współpracuje z Chonabibe Soundsystem.

www.soundcloud.com/zgas

Jarek Szubrycht [PL]

Redaktor naczelny portalu T-Mobile Music. Dziennikarz, współpracujący m.in. z „Polityką”.

www.t-mobile-music.pl

Jarosław Wroński [PL]

Burmistrz Bolkowa, cieszący się dużym zaufaniem społecznym. Wieloletni działacz polityczny.
www.bolkow.pl

John Giulio Sprich [DE]

Współzałożyciel Euroblast Festival. Powstały w 2008 roku festiwal jest obecnie organizowany przez Euroblast Collective, który reprezentuje rozrośnięte biznesowo oblicze imprezy – zajmują się już nie tylko produkcją festiwalu, ale także organizacją trasy Euroblast, bookingiem, zarządzaniem artystami i public relations. Johnowi i współzałożycielowi Dr. Danielowi Schneiderowi udało się zbudować festiwal praktycznie od zera – dziś jest to impreza nr 1. na świecie, jeśli chodzi o djent i prog tech metal. Co roku w centrum uwagi organizatorów znajduje się jakość występujących artystów. Przez ostatnie dwa lata jednym z obowiązków Johna Giulio Spricha w ramach Euroblast Collective było zarządzanie Monuments, artystami zakontraktowanymi w Century Media.

www.euroblast.net/index.php/en

Joost Heijthuijsen [NL]

Dyrektor  interdyscyplinarnego festiwalu Incubate, odbywającego się w holenderskim mieście Tilburg. Festiwal prezentuje zróżnicowane rodzaje sztuki, w tym muzykę, taniec współczesny, film i sztuki wizualne. Jego celem jest ukazanie niezależnej kultury jako całości. W festiwalu udział bierze ponad 200 artystów. Black mettal obok free jazzu, Street art obok tańca współczesnego. Oprócz festiwalu pod nazwą Incubate co miesiąc odbywają się prezentacje zespołów typu show-case.

www.incubate.org/2013

Joy Arpots [NL]

Zastępca dyrektora artystycznego Eindhoven 2018 – miasta kandydującego do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Członek kulturalnych komitetów doradczych, takich jak Fund for the Performing Arts i Rady ds. Kultury Holandii. Współpracował z wieloma organizacjami i festiwalami, m.in. Popvenue Doornroosje w Nijmegen, Chasse Theater w Bredzie,  Koninklijke Schouwburg w Hadze, Music Place Vredenburg w Utrecht.

www.en.2018eindhoven.eu

Kaido Kirikmäe [EST]

Dyrektor festiwalu Patarei Kultuuritolm, odbywającego się w Tallinie, kompozytor muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Autor tekstów, który rozpoczął swoją muzyczną działalność w 1990 roku jako artysta tworzący psychodeliczny rock i punk. Przedstawia on swoją muzykę przy pomocy akustycznych i analogowych instrumentów tworząc coraz to nowsze unikatowe obrazy dźwiękowe, które powstają i znikają w ciągu kilku chwil w czasie rzeczywistym. Kaido Kirikmäe koncertuje w kościołach, jak również w klubach w całej Europie.

www.2013.kultuuritolm.ee

Kamil Zając [PL]

Twórca grupy – Tkliwi nihiliści opanowujący pozycję dystansu. Pisuje cykliczne „pamiętniki z felietonu” dla portalu www.artpapier.com. Prowadzi bloga: www.wide-awake.tumblr.com. Autor tomiku „Pieśni Muniny Schwartz vel Adabisi”, który został opublikowany w prestiżowym amerykańskim kwartalniku „New Letters”. Na jego podstawie powstał spektakl teatralny w Riverside w Kalifornii.

Karol Król [PL]

Prezes zarządu Crowdfunding.pl Sp. z o. o., wydawcy portalu crowdfunding.pl oferującego szeroką ofertę dla przedsiębiorców i autorów projektów finansowania społecznościowego. Współzałożyciel i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Crowdfunding, odpowiedzialnego za promocję crowdfundingu w Polsce. Ambasador na region Bałtycki European Crowdfunding Network, jest też Członkiem Rady World Crowdfund Forum i międzynarodowych organizacji branżowych.

www.crowdfunding.pl

Karolina Morawska [PL]

Z zamiłowania ludolożka specjalizująca się w girls games, badaczka i fanka nowych mediów. Na co dzień brand alchemist i product manager w branży technologicznej.  Prelegentka i uczestniczka spotkań Geek Girls Carrosts. Prowadzi zajęcia ze studentami z Polski i zagranicy z zakresu komunikacji elektronicznej i cyberkultury. Po godzinach spotkać ją można na wrocławskich ścieżkach biegowych.

Katarzyna Grabowska [PL]

Współwłaścicielka marek Culture Apps i Business & Culture. Specjalistka PR, dziennikarka, animatorka kultury. Przez większość zawodowego życia związana z wydawnictwami custom publishing, gdzie odpowiadała za koncepcje i prowadzenie magazynów. Była redaktor naczelną pisma „Cedet”, które zdobyło Grand Prix konkursu Szpalty Roku 2010. Odpowiadała za PR wielu wydarzeń kulturalnych, m.in. kilku edycji festiwalu literackiego Manifestacje Poetyckie oraz fotograficznego projektu „Tu było kino” (nagroda PISF). Opracowywała koncepcję relaunchu ekskluzywnego magazynu parentingowego „Kikimora”, w którym pełniła również funkcję redaktor prowadzącej.

www.cultureapps.pl

Krzysztof Rakowski [PL]

Dyrektor artystyczny i pomysłodawca festiwalu Castle Party. Wieloletni działacz na rzecz promocji i kreowania pozytywnego wizerunku i Honorowy Obywatel Gminy Bolków.

Festiwal Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego odbywający się na przełomie lipca i sierpnia na zamku w Bolkowie. Na festiwal przyjeżdża corocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu,elektro, industrialu i gatunków pokrewnych. Ciekawym zjawiskiem jest to, że znaczna część widzów przebiera się w różnego typu stroje, pozując do zdjęć i tworząc nastrój wyjątkowego karnawału.

www.castleparty.com

Mariusz Herma [PL]

Dziennikarz „Polityki” i autor bloga muzycznego „ziemianiczyja.pl” Wcześniej pracował w redakcji „Przekroju”, publikując jednocześnie w „Machinie”, „Bluszczu” oraz portalu T-Mobile Music. Prowadził też zajęcia m.in. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Collegium Civitas.

Mat Schulz [PL]

Mat Schulz, współzałożyciel I dyrektor artystyczny festiwalu Unsound. Pierwsza edycja miała miejsce w Krakowie, w 2003 roku. Unsound stał się swojego rodzaju międzynarodowym fenomenem. Kolejne edycje festiwalu odbywały się w Nowym Jorku, Adelajdzie (Adelaide Arts Festiwal), Mińsku, Tbilisi i innych miastach na całym świecie. Festiwal Unsound był i wciąż jest aktywny na polu tworzenia nowych jakości w muzyce, począwszy od drobnych utworów elektronicznych do „Solaris” Bena Frosta, Daniela Bjarnasona, Briana Eno i orkiestry Sinfonietta Cracovia. Wiele z takich utworów, tworzonych przy wsparciu Unsound jest prezentowanych na scenach całego świata.

www.unsound.pl/pl

Max Fuzowski [PL]

Pomysłodawca marki Culture Apps. Właściciel agencji Business & Culture, która zajmuje się promocją kultury oraz za pomocą kultury. Pracował jako dziennikarz kulturalny. Specjalizował się w literaturze i sztuce. Przez sześć lat publikował w tygodniku „Newsweek Polska”. Jego artykuły ukazywały się także w m.in. „Tygodniku Powszechnym”, „MaleMenie”, „Arte” i „Twórczości”. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” publikował teksty poświęcone tematyce z pogranicza sztuki i biznesu.

www.cultureapps.pl

Maxim Silva Vega [RU]

Promotor muzyczny, dyrektor festiwalu Avantfest w Moskwie. Pracował jako dziennikarz w kilku rosyjskich mediach, uczył również historii literatury na Uniwersytecie Moskiewskim. Avant  jest bardzo zróżnicowany: od popu, rocka, współczesnej muzyki eksperymentalnej – przez post i indie-rock – do muzyki elektronicznej. Przez ostatnie dziewięć lat festiwal gościł ponad stu najważniejszych, niezależnych artystów rosyjskich, a także licznych zagranicznych twórców.

www.avantmusic.ru/default.aspx?ti=112

Małgorzata Napiontek [PL]

Gameplay designer w firmie CD Projekt RED. Na swoim koncie ma grę Wiedźmin 2: Zabójcy królów, obecnie pracuje nad kolenjym projektem studia, grą Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Specjalizuje się głównie w projektowaniu i tworzeniu mechanizmów gameplay’owych w grach RPG. Posiada również doświadczenie w level designie.

Michał Hajduk [PL]

Od 2008 roku kurator muzyki alternatywnej i jazzowej w Instytucie Adama Mickiewicza.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobył pełniąc funkcję menagera i kuratora, bookera festiwalowego, A&R, menagera zespołów, tour menagera.Jego praca skupia się na wyszukiwaniu i promowaniu młodych, utalentowaych ludzi z Polski poprzez różne działania, m.in. takie jak:
- ” Nie panikuj! Jesteśmy z Polski” (Don’t Panic! We’re from Poland) – odbywające się od 2009 roku w Warszawie showcasy / prezentacje o zasięgu światowym (od 2010 roku).
- współpraca z takimi liderami przeglądów eventów i festiwali jak: SXSW, CMJ, Culture Collide, The Great Escape, Liverpool Sound City, Reeperbahn Festival, C/O Pop, Eurosonic Noorderslag, Primavera Pro, Waves Vienna, Tallinn Music Week, Womex.
- wspieranie pozostałych interdyscyplinarnych projektów i wirtualnych platform oraz eventów.

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której zadaniem jest promocja polskiej kultury na świecie i aktywne uczestniczenie w międzynarodowej wymianie kulturowej.

Michał Turowski [PL]

Założyciel Oficyny Biedota ukierunkowanej na niskonakładowe wydawnictwa kasetowe oraz CDr. Dotychczas współpracował między innymi z projektami The Kurws, 19 Wiosen, Turnip Farm, Krojc czy kIRk. Na co dzień student Uniwersytetu Wrocławskiego.

www.biedota.com

Myroslava Ganyushkina [UA]

Dziennikarka, manager kultury, zastępca dyrektora agencji ArtPole, zajmującej się organizacją projektów artystycznych, festiwali, koncertów, wystaw i akcji ulicznych. Organizatorka festiwalu Art Pole, który łączy muzykę, teatr i sztuki wizualne. Festiwal skupia międzynarodową publiczność i artystów. Dotychczas występowały na nim zespoły m.in z Ukrainy, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Austrii, Włoch, Szwecji, Republiki Czeskiej, Polski, Rosji, Białorusi i Gruzji. Agencja ArtPole dąży do zachowania harmonii w interakcji pomiędzy człowiekiem i jego otoczeniem, dlatego organizuje również wydarzenia z zakresu ekologii, czy sztuki użytkowej.

www.artpolefest.org

Olga Mykhailiuk [UA]

Dziennikarka, manager kultury, promotor ukraińskiej kultury za granicą, artystka video-artu. Współpracowała z najbardziej wpływowymi mediami na Ukrainie i w Rosji, jak również z National Geographic. Autorka projektu performatywnego, łączącego w sobie poezję, video i muzykę pt. Novi Rozdilovi. Koordynator Międzynarodowego festiwalu ArtPole odbywającego się w różnych regionach Ukrainy.  Festiwal skupia międzynarodową publiczność i artystów. Dotychczas występowały na nim zespoły m.in z Ukrainy, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Austrii, Włoch, Szwecji, Republiki Czeskiej, Polski, Rosji, Białorusi i Gruzji. Agencja ArtPole dąży do zachowania harmonii w interakcji pomiędzy człowiekiem i jego otoczeniem, dlatego organizuje również wydarzenia z zakresu ekologii, czy sztuki użytkowej.

Pavlína Bartoňová [CZ]

Menedżerka Ensemble Inégal, który został założony w roku 2000. Pod kierownictwem dyrygenta Adama Viktora zdobył międzynarodowe uznanie dzięki swoim wysoko ocenianym koncertom, stając się synonimem trwającego odkrycia spuścizny czeskiego barokowego kompozytora Jana Dismas Zelenki. Interpretacyjny zakres Ensemble Inégal sięga od renesansu po muzykę współczesną. Oprócz muzyki dawnej, zespół ma na swoim koncie nowatorskie występy i nagrania romantycznej (Dvořák, Rossini) oraz współczesnej muzyki (Britten, Pärt).

Paweł Jurczyk [PL]

Pracował w Centrum Sztuki-Teatr Dramatyczny w Legnicy, gdzie zarządzał Klubem Miłośników Filmu oraz organizacją projekcji muzycznych i  koncertów zespołów niezależnych.  Po kilku latach, działalność tą przejęło Legnickie Centrum Kultury. Z powodu braku własnej sali koncerty „strefa de…” oraz „freestage” organizuje obecnie w klubie „Spiżarnia” w Legnicy.

Pep Salazar [E]

Dyrektor wykonawczy Festiwalu OFFF, który powstał  dziesięć lat temu  jako post-cyfrowy festiwal kultury. OFFF ulega ciągłej transformacji.  To miejsce spotkań współczesnej sztuki i kreacji. Każdego roku charakteryzuje się bogatym programem , na który składają się konferencje, warsztaty i  występy najistotniejszych artystów naszych czasów. Pep Salazar ukończył studia podyplomowe z Polityki Kulturalnej i Zarządzania Sztuką na Uniwersytecie w Barcelonie oraz z Zarządzania Sztuką na City University w Londynie Będąc freelancerem specjalizującym się w produkcji, logistyce i  koordynacji technicznej współtworzył wiele festiwali m.in. festiwalu Bracelona Jazz, Sonar, FIB.  Pracował dla La Fura dels Baus, The Theater, Terrassa Jazz Festival La Caixa, The Greek Festival, Center of Contemporary Culture.

www.offf.ws/bcn2013

Piotr Podomarof [PL]

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownik Uwr/IBM. Naukowo zajmuje się tematyką gier komputerowych, próbując zrozumieć mechanizmy komunikacji w nich zachodzących. Krzewi wiedzę nt. najświeższych rozwiązań technologicznych w branży IT. Pracował m.in. jako game designer. Niepoprawny pochłaniacz treści cyfrowych: gier, muzyki oraz filmów.

Piotr Siuda [PL]

Doktor socjologii, autor książek Religia a Internet (2010) oraz Kultury prosumpcji (2012). Koordynator kilku projektów badawczych, w tym zadań Dzieci sieci oraz Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Zafascynowany socjologią kulturową oraz społecznymi aspektami internetu. Prowadzi sieciowe miejsce o tematyce około-socjologiczno-medialno-popkulturowej.

www.piotrsiuda.pl

Radek Spanier [PL]

Współzałożyciel wrocławskiego zespołu Hetane, muzyk, operator filmowy. Z wykształcenia antropolog kultury.  Z zespołem Hetane wydał 2 albumy „Machines” i „Animan” – ten ostatni powstał  dzięki akcji crowdfundingowej.  Oprócz działalności muzycznej zajmuje się produkcjami video między innymi jako „Włącz Off”.

www.hetane.com

www.vimeo.com/radekspanier

Sebastian Żołnowski [PL]

Pasjonat idei habitatów, współpracownik Cohabitatu, z którym m.in. organizował Cohabitat Gathering 2012, który zebrał rekordową w Polsce kwotę – 90 tysięcy złotych w ciągu 30 dni. Współzałożyciel Mieszadła – warszawskiego oddziału fundacji Cohabitat. W wolnym czasie zajmuje się zwiększaniem osobistej produktywności i leży na trawie patrząc w niebo.

Simon Kardum [SI]

Strateg polityki kulturowej, dziennikarz. W roku 1988 ukończył Filologię i Literaturę słoweńską oraz Filozofię na Wydziale Sztuki w Lublanie. W latach 1988-1997 pracował jako dramaturg dla współczesnych scen performatywnych teatralnych, dyrektor artystyczny festiwali oraz wykładowca, równocześnie będąc jednym z najbardziej wnikliwych krytyków i analityków w dziedzinie sztuki, kultury i polityki kulturowej. W latach 1997-2005 pracował dla Ministerstwa Kultury, uczestnicząc w rozwoju głównych projektów Ministerstwa oraz programów strategicznych, zrezygnował jednak ze swojej pozycji i został niezależnym dziennikarzem. Od roku 2006 działa jako Dyrektor Programowy Kulturowego Centrum Cerknica; od 2008 roku jako Główny Manager Centrum Kino Šiška dla Kultury Miejskiej a od 2009 jako Dyrektor Generalny.

Kino Šiška jest centrum twórczości współczesnej i miejskiej, działającym na terenie Lublany i Słowenii. Jest to pierwszy słoweński projekt tego typu poświęcony muzyce, teatrowi, tańcowi i produkcjom eksperymentalnym. Tworząc ponad 900 wydarzeń w ciągu trzech lat, Kino Šiška swoim programem broni i łączy miejskość, multikulturowość, polityczną bezstronność, postęp technologiczny, promując innowację, kreatywność i międzynarodową współpracę.

Slavo Krekovic [SK]

Muzyk, muzykolog, kurator sztuki współczesnej i nowych mediów, dziennikarz i menadżer kultury. Uzyskał tytuł magistra i doktora z muzykologii na Uniwersytecie w Nowym Jorku.  Organizator i kurator wielu wydarzeń z zakresu muzyki eksperymentalnej i multimediów w tym festiwalu NEXT  i  Multiplace –  festiwalu kultury nowych mediów. W 2004 roku założył niezależne centrum kulturowe A4  w Bratysławie Producent muzyki współczesnej.

www.krekovic.info

Sławomir Sochaj [PL]

Sławomir Sochaj. Communications Manager w Opera Software, gdzie od 4 lat zajmuje się komunikacją zewnętrzną w Polsce i innych krajach regionu. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Baczny obserwator wpływu internetu i technologii mobilnych na kulturę i społeczeństwo. Wielki fan klasycznej literatury, filozofii, kina i dwóch kółek.

Tomasz Sikora [PL]

Dziennikarz i prezenter Radia Wrocław. Redaktor naczelny portalu niemcy-online.pl, doktorant i wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobywca Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej za 2007 rok i reportaż „Od Milupy do Radia Solidarności Walczącej”.

Wojciech Kucharczyk [PL]

Artysta muzyk, bębniarz, producent, dizajner, animator kultury. Od 1995 prowadzi mikro wydawnictwo MIK MUSIK. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo zrealizowanych projektów graficznych i wizualnych.  Współpracował i tworzył  projekty: The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWD Jazz.  Występuje także solowo pod własnym nazwiskiem.

www.mikmusik.org

Łukasz Medeksza [PL]

Pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego ds. rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Współautor Strategii Wsparcia Rozwoju Wałbrzycha i strategii rozwoju Kłodzka. Dzienikarz, współpracował m. in. Z tygodnikiem „Panorama Dolnośląska” oraz Radiem Wrocław specjalizując się w polityce lokalnej i regionalnej oraz w nowych mediach. Wiceprezes zarządu wrocłąwskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.